Praca nad stroną www

Pozycjonowanie lokalne

Widoczność firmy w sieci jest obecnie jednym z kluczowych czynników wpływających na rozpoznawalność oraz popularność przedsiębiorstw z różnych branż. Wiele osób chcąc skorzystać z konkretnych usług lub chcąc zakupić dany przedmiot szuka informacji, sklepów i wykonawców właśnie korzystając z przeglądarki internetowej. Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu przedsiębiorstwo może stać się bardziej widoczne we wskazanym obszarze geograficznym, co z kolei ma wpływa na pozyskanie nowych Klientów, i tym samym na rozwój firmy.

Co to jest pozycjonowanie lokalne

Samo pozycjonowanie polega na dostosowaniu strony internetowej firmy tak, aby zajmowała czołowe miejsce w wynikach wyszukiwania pod konkretne zapytania (słowa kluczowe).

Pozycjonowanie lokalne to z kolei działania, których głównym celem jest podniesienie pozycji strony internetowej firmy w określonym obszarze. Tym określonym regionem zazwyczaj jest miasto lub też dzielnica. Zwiększenie widoczności strony internetowej lokalnej firmy, która świadczy swoje usługi w danym obszarze (np. „gabinet kosmetyczny w Warszawie„) wymaga szeregu zaplanowanych i przemyślanych działań (w tym między innymi odpowiedniego dobrania fraz kluczowych, optymalizacji strony www czy też optymalizacji profilu firmy w Google Moja Firma).

Wszystkie te działania związane z lokalnym SEO mają sprawić, aby potencjalni Klienci szukając określonej usługi w danym mieście (np. „makijaż permanentny Warszawa„), znaleźli na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania Google właśnie tę a nie inną firmę (która oczywiście te usługi oferuje). Przekłada się to na większy ruch na danej stronie internetowej, a tym samym na pozyskaniu większej liczby Klientów i zarabianiu pieniędzy! Dzięki wysokim pozycjom w wyszukiwarce Google, Klient trafi do Twojej firmy, a nie do konkurencji!

Przygotowując się do procesu pozycjonowania lokalnego, wraz z naszymi Klientami wybieramy takie frazy, dzięki którym połączymy usługi Klienta z określonym regionem w którym „działa” Jego biznes.

Pozycjonowanie lokalne i profil w Google Moja Firma

Pozycjonowanie lokalne może mieć dwie formy. Pierwsza z nich to informacje pojawiające się w wyszukiwarce o firmie świadczącej dane usługi we wskazanym mieście bądź miejscowości po wpisaniu frazy, a druga to obecność firmy w Google Moja Firma. Jest to bezpłatne narzędzie, które wykorzystuje się do zaprezentowania najważniejszych informacji dotyczących firmy. Co ciekawe z Google Moja Firma mogą korzystać nawet te firmy które nie mają adresu, jeżeli kontaktują się osobiście ze swoimi klientami. Można mieć również profil firmy jeżeli prowadzi się działalność sezonową (np. tylko latem).

Warto przywiązać dużą uwagę do tego, jakie informacje znajdą się w wizytówce Google Moja Firma. To właśnie dzięki tym informacjom ułatwiamy potencjalnym klientom kontakt oraz zachęcamy do skorzystania z usług. Najważniejsze informacje, jakie powinny znaleźć się w Google Moja Firma to pełna nazwa przedsiębiorstwa, adres siedziby, telefon kontaktowy oraz strona internetowa. Warto także zadbać o poprawność godzin otwarcia, a także o aktualne zdjęcie siedziby firmy, które ułatwi odnalezienie adresu. Ważne jest także, aby widoczne były opinie innych użytkowników o firmie (na co szczególnie zwracają uwagę potencjalni Klienci obiektów noclegowych, lokali gastronomicznych, czy też usługodawców takich jak mechanicy, fryzjerzy itp.).

Samo dodanie wizytówki do Google Moja Firma jest proste i każdy może zrobić to samodzielnie po zalogowaniu się na stronę www.google.com/intl/pl_pl/business/. Wystarczy rzetelnie uzupełnić wszystkie kolejne pola, aby zwiększyć zasięg firmy w Google.

Profil Firmy Google - screen

Co jest istotne w regionalnym pozycjonowaniu?

Regionalne pozycjonowanie ma zwiększyć widoczność firmy w wynikach wyszukiwania w Google w regionie w którym dana firma funkcjonuje. Sprawdza się ono szczególnie w przypadku mniejszych firm, które działają jedynie na rynku lokalnym (fryzjer, mechanik, kosmetyczka, hydraulik). Pozycjonowanie regionalne lokalne pozwala (przy mniejszych nakładach finansowych niż zwykłe pozycjonowanie) na budowanie rozpoznawalności firmy w danym regionie i na dotarcie do tych Klientów którzy są rzeczywiście zainteresowani naszymi usługami.

Ważna zatem w pozycjonowaniu regionalnym jest odpowiednia aktualizacja strony pod kątem fraz, jakie najczęściej wpisywane są w wyszukiwarce Google podczas poszukiwania konkretnych usług w danej lokalizacji. Trzeba więc zadbać o poprawną nazwę firmy, dane adresowe, jakie wyświetlą się w Google, ale też dobrać odpowiednie frazy nawiązujące do regionu i wpleść je w treści na stronie internetowej. Przy czym treści te muszą być rzetelne, zgodne z zakresem działalności przedsiębiorstwa oraz atrakcyjne dla tych, którzy będę je czytać.

Podobnie jak podczas standardowych działań SEO, również w pozycjonowaniu lokalnym powinniśmy zacząć pracę od audytu strony a następnie analizy konkurencji i wdrożenia planu działania dzięki któremu nasza firma będzie coraz bardziej widoczna w Google.

Jak wyglądają wyniki wyszukiwania lokalnego?

Wyniki wyszukiwania lokalnego będą się różnić w zależności od obszaru, w którym szukający usług się znajduje. Będąc w Warszawie i wpisując w wyszukiwarkę frazę „fryzjer” pojawią się zupełnie inne wyniki, niż gdy będziemy wpisywać tę samą frazę w Gdańsku. Wszystko ze względu na to, że Google znając lokalizację, w której przebywa szukający usług Klient, zasugeruje najbliższych fryzjerów.

Pozycjonowanie lokalne - mapy Google - fryzjer Warszawa i Gdański wyniki

Dodatkowo Google bierze pod uwagę takie czynniki jak inne frazy wyszukiwane wcześniej przez Użytkownika, indywidualne preferencje i historię przeglądania. Na podstawie między innymi tych informacji pojawiają się wyniki w wyszukiwarce. Jest to o tyle pomocne, że podczas wpisywania fraz posiadających dwa znaczenia, Google spersonalizuje wyniki. Przykładem może być słowo „zamek małopolskie„. Jeżeli w przeglądarce taką frazę wpisze miłośnik podróży, to wyświetlą mu się obiekty budowlane zabytkowe, które można odwiedzić. Natomiast taka sama fraza wpisana przez stolarza, czy majsterkowicza, który montuje bądź naprawia zamki w drzwiach, będzie skutkować pojawieniem się zupełnie innych wyników – przykładowo sklepów posiadających w ofercie zamki do drzwi.

Zadbaj o widoczność swojej firmy w Internecie – wybierz pozycjonowanie lokalne z E-LIME

Jeżeli zależy Ci, aby Twoja firma się rozwijała i chcesz pozyskać nowych Klientów, to niezależnie od branży, w której działasz, lokalne pozycjonowanie będzie skutecznym narzędziem. Oczywiście, aby Twoja firma pojawiła się na pierwszej stronie, a najlepiej w czołówce wyświetlanych w wyszukiwarce Google, trzeba uzbroić się w cierpliwość (czas oczekiwania na wysokie pozycje również w pozycjonowaniu lokalnym uzależniony jest od wielu aspektów, takich jak konkurencyjność branży czy też wielkość strony internetowej.

W dobie Internetu wiele osób poszukuje usług, sklepów oraz konkretnych przedmiotów właśnie przy pomocy wyszukiwarki Google. Mało tego, potencjalni Klienci sugerują się właśnie wynikami, które pojawią się na pierwszej stornie. Zazwyczaj w pierwszej kolejności sprawdzane są opinie danej firmy, następnie lokalizacja i godziny otwarcia, a także dokładny asortyment, czy zakres usług.

Bez wątpienia stawiając na pozycjonowanie lokalne i regionalne można zwiększyć rozpoznawalność marki i poprawić zyski. Trzeba tylko zadbać o widoczność firmy w Internecie właśnie przy pomocy pozycjonowania. Warto optymalizację strony internetowej pod kątem trafności fraz kluczowych i treści tam się znajdujących zlecić profesjonalistom. Zadbają oni o atrakcyjne informacje na stronie, w których znajdzie się wystarczające nasycenie frazami lokalizującymi. W ten sposób zyskasz pewność, że Twoja firma będzie pojawiać się w wynikach wyszukiwania.

Pozycjonowanie lokalne i regionalne jest szczególnie korzystne w przypadku takich usług jak: lokale gastronomiczne, obiekty noclegowe, salony kosmetyczne, kwiaciarnie, mechanicy (czyli dla Tych, którzy świadczą usługi na miejscu w siedzibie firmy).

Widoczność Twojej firmy w Internecie to podstawa. Zaufaj naszej firmie a my zadbamy o Twój biznes w Sieci!

Dzięki pozycjonowaniu lokalnemu dotrzesz do szerokiego grona Twoich Klientów a poprzez Profil Firmy w Google będziesz mógł łatwo i całkowicie za darmo komunikować się z Nimi!

Sprawdź ofertę pozycjonowania w Twoim mieście

Pozycjonowanie lokalne Nowy Sącz
Pozycjonowanie lokalne Krynica Zdrój

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089