Praca nad stroną www

Joomla! – zabezpieczenie strony

Ponieważ Joomla! jest jednym z najpopularniejszych i szeroko stosowanych systemów CMS, stała się łakomym kąskiem dla włamywaczy amatorów i crackerów. Często włamania kończą się małymi zmianami na stronie, jeśli mamy odrobinę szczęścia a włamywaczowi chodziło jedynie o zaznaczenie swojej obecności i zdolności. Jeśli natomiast jego celem było wyrządzenie jak największej ilości szkód, jedyne co nas może uratować to wcześniej zrobiona kopia zapasowa.

Jak wiadomo lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego zebraliśmy dla Was listę artykułów, na jakie natknęliśmy się w sieci zgłębiając tę tematykę. Niektóre z podanych sposobów wydają się oczywiste, jednak większość z nas często o nich zapomina.

Lista pomocnych stron:

  1. http://wiki.joomla.pl/index.php/Ochrona_witryny_przed_w%C5%82amaniem
  2. http://forum.joomla.pl/showthread.php?22022-Jak-chroni%C4%87-dost%C4%99p-do-zaplecza
  3. http://www.rafaldesign.pl/Informacje/Bezpieczenstwo-Joomla.html
  4. http://www.pomoc.joomla.pl/component/option,com_easyfaq/task,view/id,47/Itemid,53/

Polecamy lekturę każdej z tych witryn. W kolejnych artykułach postaramy się opisać lepiej poszczególne z proponowanych form zabezpieczeń.

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089