Praca nad stroną www

White Hat SEO – dlaczego bezpieczne pozycjonowanie jest tak ważne?

Przedstawiając Klientowi strategię pozycjonowania sklepu czy też strony internetowej skupiamy się głównie na opisaniu zalet pozycjonowania i jego wpływu na zwiększenie widoczności witryny w wyszukiwarkach. Mówimy o tym jak skutecznym sposobem na dotarcie do Klientów jest pozycjonowanie i jak ważne jest aby robić to wszystko z głową i nie narazić się na jakieś kary (filtry, bany) ze strony wyszukiwarki. W tym wpisie postaramy się przedstawić zalety skutecznego a zarazem bezpiecznego pozycjonowania – White Hat SEO.

czytaj dalej

Ile trwa pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego?

Klienci rozpoczynający współpracę z naszą firmą w zakresie pozycjonowania bardzo często pytają o to ile trwa pozycjonowanie strony lub sklepu internetowego i jak długo będą czekać na efekty pozycjonowania. Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie, gdyż zależy to od wielu czynników. Dla jednych stron lub sklepów widoczne efekty mogą przyjść już po 3-4 miesiącach, a dla innych proces ten będzie kilkukrotnie dłuższy.

czytaj dalej

Windows 10 pusty ekran z kursorem po zalogowaniu [SOLVED]

W Windows 10 stosunkowo popularny jest błąd, na skutek którego po zalogowaniu użytkownik widzi czarny ekran, z działającym kursorem i nic poza tym. W takim przypadku powinno pomóc poniższe rozwiązanie.

Windows 10 pusty ekran z kursorem – ROZWIĄZANIE

  1. Naciśnij kombinację klawiszy ALT + CTRL + DEL;
  2. Kliknij w: Menedżer zadań Więcej szczegółów Plik Uruchom nowe zadanie;
  3. W nowym oknie wpisz: explorer.exe;
  4. Naciśnij Enter.

English translation

Sometimes Windows 10 is getting an annoying error with blank screen and cursor after logon. Try a solution below to restore its normal mode.

Windows 10 blank screen with cursor after logon – SOLUTION

  1. Press ALT + CTRL + DEL;
  2. Click: Manager More details File Run new task;
  3. In new window type: explorer.exe;
  4. Press Enter.

czytaj dalej

WordPress – problem z paginacją

Zdarza się, że podczas prac nad nową stroną www opartą o system WordPress, projektanci maja problem z dodaniem prawidłowej paginacji. Dzisiaj o tym słów kilka.

Problem z paginacją zazwyczaj prowadzi do błędów 404 na podstronach, na których oczekujemy kolejnych wpisów z zadanej kategorii. Przedstawimy Wam kilka pomysłów na zdiagnozowanie problemu.

czytaj dalej

Joomla! – zabezpieczenie strony

Ponieważ Joomla! jest jednym z najpopularniejszych i szeroko stosowanych systemów CMS, stała się łakomym kąskiem dla włamywaczy amatorów i crackerów. Często włamania kończą się małymi zmianami na stronie, jeśli mamy odrobinę szczęścia a włamywaczowi chodziło jedynie o zaznaczenie swojej obecności i zdolności. Jeśli natomiast jego celem było wyrządzenie jak największej ilości szkód, jedyne co nas może uratować to wcześniej zrobiona kopia zapasowa.

czytaj dalej

Jak przekierować component/content/?view=featured

Każdy webmaster wiedzieć powinien, że zdublowane adresy podstron w ramach jednego serwisu internetowego nie powinny istnieć lub powinny być ograniczone do minimum. W CMS Joomla! mamy niestety często problem z komponentem do prezentacji wyróżnionych artykułów, które często pokrywają się z zawartością strony głównej. Adres komponentu ma postać:

www.mojastrona.pl/component/content/?view=featured

Problem można rozwiązać następującym wpisem w pliku .htaccess:

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^view=featured$
RewriteRule ^component/content/$ http://www.mojastrona.pl/? [L,R=301]

Oczywiście przekierowanie można zmienić na dowolną podstronę serwisu, najbardziej zbliżoną do treści generowanej przez komponent.

Joomla! backend – nie działa przycisk zapisywania

Już kilka razy podczas prac z Joomla! powyżej wersji 1.6 zdarzyło się nam, że po pewnym czasie od instalacji przestawały działać przyciski z paska narzędzi. Przez to nie można było zapisać żadnych zmian wprowadzonych w artykule, module a nawet konfiguracji witryny.

Jedynym, który działał, było zamknięcie aktualnie edytowanego elementu. Górne menu w backend działało w tym, czasie bez zarzutu.

czytaj dalej

Joomla: „Infinite loop detected in JError”

Zdarza się, że po przeniesieniu witryny, zbudowanej na Joomla!, na nowy serwer, pojawia się błąd:

Infinite loop detected in JError

Jak sobie z nim poradzić?

czytaj dalej

Kodowanie znaków podczas połączenia z bazą danych

Zdarza się, że stajemy przed problemem połączenia strony korzystającej z jednego typu kodowania, z bazą danych kodującą znaki w innym formacie. Jak sobie z tym poradzić?

Projektanci języka zapytań SQL dają nam do dyspozycji funkcię

SET NAMES

Jak z niej korzystać?

czytaj dalej

Używasz Paypal? Uważaj w co klikasz!

paypal mail

Na świecie z PayPal korzysta wiele osób. W Polsce to ciągle dość mało popularna wśród Kowalskich metoda płatności internetowych. Głównie przyczyniać się może do tego fakt, że konieczne jest w wielu przypadkach posiadanie karty kredytowej.

Internetowi przestępcy wyspecjalizowali się też w wyłudzaniu haseł i numerów kart kont użytkowników. Oczywiście sam system jest bezpieczny i podane w nim informacje również, natomiast wyciek danych następuje głównie przez nieuwagę użytkowników.

czytaj dalej

Page 1 of 4
1 2 3 4

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089