Klawiatura

Windows 10 pusty ekran z kursorem po zalogowaniu [SOLVED]

W Windows 10 stosunkowo popularny jest błąd, na skutek którego po zalogowaniu użytkownik widzi czarny ekran, z działającym kursorem i nic poza tym. W takim przypadku powinno pomóc poniższe rozwiązanie.

Windows 10 pusty ekran z kursorem – ROZWIĄZANIE

  1. Naciśnij kombinację klawiszy ALT + CTRL + DEL;
  2. Kliknij w: Menedżer zadań Więcej szczegółów Plik Uruchom nowe zadanie;
  3. W nowym oknie wpisz: explorer.exe;
  4. Naciśnij Enter.

English translation

Sometimes Windows 10 is getting an annoying error with blank screen and cursor after logon. Try a solution below to restore its normal mode.

Windows 10 blank screen with cursor after logon – SOLUTION

  1. Press ALT + CTRL + DEL;
  2. Click: Manager More details File Run new task;
  3. In new window type: explorer.exe;
  4. Press Enter.

czytaj dalej

WordPress – problem z paginacją

Zdarza się, że podczas prac nad nową stroną www opartą o system WordPress, projektanci maja problem z dodaniem prawidłowej paginacji. Dzisiaj o tym słów kilka.

Problem z paginacją zazwyczaj prowadzi do błędów 404 na podstronach, na których oczekujemy kolejnych wpisów z zadanej kategorii. Przedstawimy Wam kilka pomysłów na zdiagnozowanie problemu.

czytaj dalej

Joomla! – zabezpieczenie strony

Ponieważ Joomla! jest jednym z najpopularniejszych i szeroko stosowanych systemów CMS, stała się łakomym kąskiem dla włamywaczy amatorów i crackerów. Często włamania kończą się małymi zmianami na stronie, jeśli mamy odrobinę szczęścia a włamywaczowi chodziło jedynie o zaznaczenie swojej obecności i zdolności. Jeśli natomiast jego celem było wyrządzenie jak największej ilości szkód, jedyne co nas może uratować to wcześniej zrobiona kopia zapasowa.

czytaj dalej

Jak przekierować component/content/?view=featured

Każdy webmaster wiedzieć powinien, że zdublowane adresy podstron w ramach jednego serwisu internetowego nie powinny istnieć lub powinny być ograniczone do minimum. W CMS Joomla! mamy niestety często problem z komponentem do prezentacji wyróżnionych artykułów, które często pokrywają się z zawartością strony głównej. Adres komponentu ma postać:

www.mojastrona.pl/component/content/?view=featured

Problem można rozwiązać następującym wpisem w pliku .htaccess:

RewriteCond %{QUERY_STRING} ^view=featured$
RewriteRule ^component/content/$ http://www.mojastrona.pl/? [L,R=301]

Oczywiście przekierowanie można zmienić na dowolną podstronę serwisu, najbardziej zbliżoną do treści generowanej przez komponent.

Joomla! backend – nie działa przycisk zapisywania

Już kilka razy podczas prac z Joomla! powyżej wersji 1.6 zdarzyło się nam, że po pewnym czasie od instalacji przestawały działać przyciski z paska narzędzi. Przez to nie można było zapisać żadnych zmian wprowadzonych w artykule, module a nawet konfiguracji witryny.

Jedynym, który działał, było zamknięcie aktualnie edytowanego elementu. Górne menu w backend działało w tym, czasie bez zarzutu.

czytaj dalej

Joomla: „Infinite loop detected in JError”

Zdarza się, że po przeniesieniu witryny, zbudowanej na Joomla!, na nowy serwer, pojawia się błąd:

Infinite loop detected in JError

Jak sobie z nim poradzić?

czytaj dalej

Kodowanie znaków podczas połączenia z bazą danych

Zdarza się, że stajemy przed problemem połączenia strony korzystającej z jednego typu kodowania, z bazą danych kodującą znaki w innym formacie. Jak sobie z tym poradzić?

Projektanci języka zapytań SQL dają nam do dyspozycji funkcię

SET NAMES

Jak z niej korzystać?

czytaj dalej

Używasz Paypal? Uważaj w co klikasz!

paypal mail

Na świecie z PayPal korzysta wiele osób. W Polsce to ciągle dość mało popularna wśród Kowalskich metoda płatności internetowych. Głównie przyczyniać się może do tego fakt, że konieczne jest w wielu przypadkach posiadanie karty kredytowej.

Internetowi przestępcy wyspecjalizowali się też w wyłudzaniu haseł i numerów kart kont użytkowników. Oczywiście sam system jest bezpieczny i podane w nim informacje również, natomiast wyciek danych następuje głównie przez nieuwagę użytkowników.

czytaj dalej

Joomla – error 500 w backend

Często webmasterzy uskarżają się na błąd logowania do panelu administracyjnego witryny zbudowanej na CMS Joomla!, po przeniesieniu jej na inny serwer. Z reguły dotyczy to szczególnie serwisów przenoszonych z maszyny lokalnej na serwer. Jak poradzić sobie z tym błędem i z czego on wynika?

czytaj dalej

Czego szukali internauci w 2011 roku?

Z reguły pod koniec każdego roku firma Google podaje najczęściej wyszukiwane przez internautów hasła w swojej wyszukiwarce. W zestawieniu często pojawiają się znane osoby lub programy telewizyjne. A czego szukano w 2011 roku?

Ze znanych osób najczęściej szukano informacji o: Rebecca Black, Ryan Dunn oraz Steve Jobs. Z kolei najczęściej wyszukiwaną grą był Battlefield 3.

Przez polskich internautów najczęściej wpisywane były „kwejk” oraz „minecraft”. Szukaliśmy także informacji na temat portalu ogłoszeniowego tablica.pl, a także seriali telewizyjnych oraz filmów. Dużym zainteresowaniem cieszyła się „sala samobójców”.

czytaj dalej

Page 1 of 4
1 2 3 4

Jesteśmy z Wami już ponad 12 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization jest krótko mówiąc usługą pozycjonowania strony w internecie, na którą składa się przede wszystkim optymalizacja samej witryny.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2021 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089