Praca nad stroną www

WordPress – problem z paginacją

Zdarza się, że podczas prac nad nową stroną www opartą o system WordPress, projektanci maja problem z dodaniem prawidłowej paginacji. Dzisiaj o tym słów kilka.

Problem z paginacją zazwyczaj prowadzi do błędów 404 na podstronach, na których oczekujemy kolejnych wpisów z zadanej kategorii. Przedstawimy Wam kilka pomysłów na zdiagnozowanie problemu.

Jak zdiagnozować najczęstsze problemy z paginacją?

Wyłącz wszystkie wtyczki i dodatki

WordPress to ogromna baza dodatków i rozszerzeń. Wiele z nich jest profesjonalnie wykonanych i bardzo popularnych. Ale zdarzają się też takie, który nie są dopracowane i mogą prowadzić do różnych problemów z Twoją stroną www.

Zmień ustawienia w sekcji „Bezpośrednie odnośniki” na domyślne

Konfiguracja odnośników wewnątrz witryny to bardzo ważna kwestia, min. ze względu na pozycjonowanie. WordPress pozwala na dość swobodne projektowanie ich architektury. Należy jednak uważać na poprawność konfiguracji.

Zmień szablon strony na inny i sprawdź czy w nim problemy także wystąpią

Istnieje duża szansa, że szablon z którego korzystasz nie jest doskonały. Nawet jeśli wykonałeś go własnoręcznie. Szybka weryfikacja to użycie innego z szablonów, najlepiej któregoś z dostarczonych domyślnie z systemem WordPress.

Upewnij się, czy w polu „Alias kategorii” nie jest wpisana „.” (kropka)

W internecie znajduje się wiele sposobów na to, jak usunąć z odnośników wewnątrz systemu WordPress sekcję /category. Jednym z nich jest wstawienie „.” (kropki) w polu „Alias kategorii”. Należy jednak pamiętać, że może to też prowadzić do błędów 404 w paginacji.

Co jeszcze sprawdzić jeśli nie rozwiązałem problemu?

Warto zapoznać się z dokumentacją na stronie z oficjalną dokumentacją WordPress.

https://codex.wordpress.org/Pagination

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089