Praca nad stroną www

Joomla! Część 5. Dodatkowe komponenty

W zależności od zamówienia witryna może być wyposażona w dodatkowe komponenty, np. księga gości, newsletter itp. Z powodu dużej ilości dostępnych modułów nie możemy omówić tu wszystkich.

Aby przejść do wybranego komponentu z menu wybieramy pozycję Komponenty. Na rozwiniętej liście klikamy w żądaną pozycję.

Joomla! Część 4. Moduły

W celu lepszego wykorzystania miejsca na stronie www stosuje się w ramach systemu Joomla! tak zwane moduły, czyli dodatkowe elementy pozwalające na przekaz informacji. Moduły występują zazwyczaj w kolumnach po lewej, prawej lub po obu stronach witryny. Dodatkowo mogą też znajdować się w nagłówki lub stopce.

Do modułów przechodzimy wybierając Rozszerzenia -> Moduły. W nowej karcie możemy dowolnie ustawić wszystkie dostępne na stronie moduły. Wystarczy kliknąć w dowolny, a pojawi się nowa podstrona ze szczegółami jego konfiguracji.

czytaj dalej

Joomla! Część 3. Artykuły – czyli treść witryny

panel zarządzania artykuły

Treść witryny zbudowana jest na tzw. artykułach. Każda podstrona to jeden lub kilka artykułów zebranych w sekcje i kategorie.

Aby przejść do wszystkich artykułów wybieramy Artykuły -> Artykuły-wszystkie z górnego menu.

panel zarządzania artykuły

Po wybraniu tej opcji pojawi się lista wszystkich artykułów na naszej stronie. Klikając w wybrany tytuł przejdziemy do jego edycji. Tam można wprowadzić zmiany, dodać nowe treści, wprowadzić aktualizacje lub poprawić błędy.

czytaj dalej

Joomla! Część 2. Panel zarządzania

panel zarządzania joomla!

Po zalogowaniu się do systemu zobaczysz ekran powitalny panelu administratora. Jego wygląd i funkcje zależne są od uprawnień Twojego konta.

panel zarządzania joomla!

czytaj dalej

Joomla! Część 1. Logowanie

logowanie

Aby zalogować się do systemu zarządzania treścią witryny zbudowanej na Joomla!, należy wpisać odpowiedni adres w pasku adresu przeglądarki.

Adres do wpisania: www.twoja-strona.pl/administrator.

logowanie

Nazwę użytkownika oraz hasło dostępu otrzymasz od nas mailem.
Jeśli nie dostałeś go jeszcze, napisz do nas na e-lime@e-lime.com.

czytaj dalej

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089