Praca nad stroną www

„Zamieszanie” w wynikach wyszukiwania

Coraz głośniej ostatnio na blogach pozycjonerów oraz forach o znacznych zmianach w wynikach wyszukiwania. Nastąpiły znaczne przetasowania w Serpach, nawet stare domeny zmieniły swoje pozycje. Jak to zwykle bywa zdania użytkowników na ten temat są podzielone ze względu na fakt, że znaczna część stron „poszła w dół” na określone frazy w wyszukiwarce, a część witryn przesunęło się w górę. Wszystko wskazuje jednak na to, że pewne elementy algorytmu według którego wyświetlane są wyniki wyszukiwania zostały zmodyfikowane.

Z wielu hipotez o tym co mogło zostać zmodyfikowane w algorytmie wyszukiwarki dla mnie najbardziej prawdopodobną przyczyną zmian w wynikach wyszukiwania jest (nawiasem mówiąc do dawna zapowiadane) obniżenie wartości słabych linków – głównie z Systemów Wymiany Linków oraz wypadnięcie z indeksu szeregu stron SPAMÓW o niskiej wartości merytorycznej. Z moich obserwacji wynika, że w górę poszły strony z silnymi linkami z wartościowych merytorycznie stron, natomiast w dół strony które miały nawet kilkakrotnie więcej linków, jednak linki te pochodziły z bezwartościowych stron o zduplikowanej treści oraz z SWLi.

Czyżby nadchodziły nowe czasy dla pozycjonerów? Czy zapowiadane od dawna zmiany w algorytmie przyniosą gwałtowne ograniczenie stron SPAMÓW? Jedno jest pewne – wkrótce powstaną nowe sposoby omijania wytycznych dla webmasterów :).

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089