Praca nad stroną www

Uwaga na fałszywe faktury

Pewnie nie zauważylibyśmy opisanego dalej problemu, gdyby nie fakt, że ofiarą wyłudzenia stał się nasz klient. Sprawa dotyczy „fałszywych” faktur pro-forma za domeny. Jak odbywa się cały proceder?

Kiedy dobiega końca ważność domeny, jej właściciel otrzymuje fakturę pro-forma, łudząco podobną do tej, którą zazwyczaj otrzymujemy. Jeżeli nie zagłębimy się w szczegóły lub nie mamy pojęcia o funkcjonowaniu domen, łatwo przeoczyć zdanie klucz całej sprawy, czyli nazwę usługi. Zawiera ona przekierowanie z innej domeny na naszą. Jest to celowo sformułowane w ten sposób, żeby osoba niewtajemniczona nie wiedziała czego dokładnie ona dotyczy.

Właściwie ciężko dopatrzeć się jak sądzę działania niezgodnego z prawem. Faktura pro-forma stanowi sama w sobie rodzaj oferty handlowej. Nie jest to też fałszywa faktura ponieważ nie oferuje ona przedłużenia naszej domeny wykupionej w innej firmie, a jedynie zawiera usługę przekierowania z domeny łudząco podobnej.

Jedynym sposobem na uniknięcie komplikacji jest dokładnie sprawdzanie otrzymywanych faktur lub konsultacja z firmą zajmującą się nasza stroną. Tego typu porad większość firm udzieli za darmo.

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089