Praca nad stroną www

Joomla! – zmiana hasła administratora w bazie danych

Zdarza się, że zgubimy lub zapomnimy hasła do dawno wykonanej instalacji CMS JOOMLA! co robić w takiej sytuacji?

Przede wszystkim musimy uzyskać dostęp do bazy danych, z których korzysta nasza instalacja. Możemy odczytać te dane z pliku konfiguracyjnego, czyli configuration.php w głównym folderze instalacji. Odczytamy z niego nazwę użytkownika oraz hasło bazy danych. W zależności od wersji systemu mogą one być opisane jako:

(...)
var $host = 'localhost';
var $user = 'nazwa_użytkownika';
var $db = 'nazwa_bazy';
var $dbprefix = 'prefix_tabel_';
(...)
var $password = 'haslo_do_naszej_bazy';
(...)

Mając te informacje logujemy się do bazy, np. poprzez phpMyAdmin.

Tam odszukujemy tabelę o nazwie:

prefix_tabel_users

W niej odnajdziemy wszystkie konta użytkowników założone na stronie, w tym nasze konto administratora. Przechodzimy do edycji danych w tabeli i odnajdujemy rekord z naszym kontem. Jak widać, hasła zabezpieczone są odpowiednim algorytmem. Poniżej zamieszczamy kody odpowiadające kilku wariantom zaszyfrowanego w haśle słowa. Możesz wykorzystać dowolne z nich, pamiętając jednak, żeby po zalogowaniu się do panelu administratora jak najszybciej zmienić hasło na odpowiednio mocne.

admin21232f297a57a5a743894a0e4a801fc3
test098f6bcd4621d373cade4e832627b4f6
sg5fhqe52c6efbdd0a6fab52ada29b934aede2

Można skorzystać też z generatorów haseł md5 w internecie. Jeden z nich znajduje się pod adresem http://pajhome.org.uk/crypt/md5/.

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089