Praca nad stroną www

Instalacja Joomla! 1.6 na serwerach home.pl

Od pewnego czasu na serwerach home.pl można napotkać pewne problemy podczas samodzielnej instalacji oprogramowania Joomla! w wersji 1.6. Niestety instalator oferowany na serwerze nie posiada najnowszej wersji tego oprogramowania. Poniżej zamieszczamy jednak kilka wskazówek, które pozwolą ominąć wszelkie problemy.

Po wrzuceniu plików na serwer i przejściu do instalatora otrzymamy następujący komunikat:

Warning: strpos() [function.strpos]: Empty delimiter in /libraries/joomla/filesystem/path.php on line 148

Jak zatem przejść do instalacji?

Edytujemy plik /libraries/joomla/filesystem/path.php i zmieniamy linię 169 (w Joomla! 1.7 jest to linia 179) (funkcja clean) z:

$path = JPATH_ROOT;

na

$path = '/';

Następnie wykonujemy już standardowo instalację CMS Joomla!

Kolejny problem to wejście do panelu administratora oraz częste kłopoty z szablonami (np. Joomla nie zaczytuje plików css templatki). Ich rozwiązanie jest wspólne. Zmieniamy w pliku configuration.php linijkę:

public $live_site = '';

na

public $live_site = 'http://www.twoja-domena.pl/';

Po tych zabiegach strona powinna działać prawidłowo. W razie dalszych problemów można skontaktować się z obsługą serwera.

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089