Praca nad stroną www

Google – sieci bezprzewodowe i geolokalizacja

Jakiś czas temu wyszły na jaw dziwne praktyki firmy Google. Według początkowo plotek, a później potwierdzonych informacji wykonując zdjęcia do usługi Google Map odczytywano także nazwy sieci wifi. Po co komuś takie dane?

Jak łatwo się domyśleć, znając współrzędne geograficzne, a później także nazwę sieci wifi (SSID) łatwo określić pozycję geograficzną użytkownika. Cała sprawa wprowadziła niemałe zamieszanie w świecie informatycznym i nie tylko.

Google daje nam jednak pozornie możliwość wyłączenia udostępniania lokalizacji naszej sieci? Jak? Właśnie poprzez zmianę SSID. „Wystarczy” dopisać do nazwy sieci _nomap.

Jak to wygląda w praktyce? Zmiana nazwy sieci dla większości administratorów nie jest trudna, ale wiąże się często z rekonfiguracją stacji roboczych lub innych urządzeń w sieci. Natomiast dla mało wprawnych użytkowników prywatnych będzie to na pewno zbyt kłopotliwe. Google wyraźnie chce żerować na niewiedzy wielu osób.

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089