Praca nad stroną www

Dlaczego warto pilnować domeny?

Znów piszemy na podstawie doświadczeń naszych klientów. Dlaczego trzeba terminowo opłacać nasze domeny? Jaki jest koszt odzyskania domeny?

Często firmy czy inne podmioty będące właścicielami domen internetowych zapominają, jak ważne jest ich regularne opłacanie. Wynika to niestety po prostu z niewiedzy, co się z taką domeną stanie, jeśli nie opłacimy jej w porę.

Większość domen należących do firm lub instytucji jest ciągle śledzona przez osoby/firmy zainteresowane łatwym zyskiem. Czyhają one na „spóźnialskich” i jak tylko domena zostanie uwolniona do ogólnodostępnej puli, natychmiast ją kupują. Przedłużenie domeny kosztuje ok. 100 zł netto, zaś odkupienie jej to już kwota nawet 1000 € lub znacznie, znacznie więcej.

Ale to oczywiście nie jedyna strata finansowa, jaką możemy ponieść. Należy pamiętać, że często strona generuje firmie niemałe dochody, np. poprzez sprzedaż artykułów (sklepy internetowe) oraz kontakt z klientem (obecność w wyszukiwarkach). Poniesione straty mogą być ogromne a ponowne wypracowanie pozycji, na nowej domenie, bardzo czasochłonne.

Takim sytuacjom można przeciwdziałać właściwie już na etapie kupna domeny wybierając dostawcę usług, który często przypomina o upływającym okresie jej ważności.

A jeśli spóźnimy się nieco z opłatą i pod naszą domeną pojawi się inna strona, to nie oznacza jeszcze jej całkowitej utraty. Należy jak najszybciej skontaktować się z firmą obsługującą domenę i opłacić fakturę. Zdarza się, że domena zostaje uwolniona do wolnej puli na takich warunkach, że można ją odzyskać. Czas odgrywa ważną rolę i każdy dzień się liczy.

Dlatego opłaca się dbać o domenę nawet, jeśli np. zawieszamy na jakiś okres naszą działalność.

Warto opłacić domenę na kilka lat do przodu!

Jesteśmy z Wami już ponad 15 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization to szereg działań dzięki którym Twoja strona lub sklep internetowy osiągnie wysokie pozycje w bezpłatnych wynikach wyszukiwania.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Copyright © 2007-2023 E-LIME

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089