Klawiatura

Google – sieci bezprzewodowe i geolokalizacja

Jakiś czas temu wyszły na jaw dziwne praktyki firmy Google. Według początkowo plotek, a później potwierdzonych informacji wykonując zdjęcia do usługi Google Map odczytywano także nazwy sieci wifi. Po co komuś takie dane?

Jak łatwo się domyśleć, znając współrzędne geograficzne, a później także nazwę sieci wifi (SSID) łatwo określić pozycję geograficzną użytkownika. Cała sprawa wprowadziła niemałe zamieszanie w świecie informatycznym i nie tylko.

Google daje nam jednak pozornie możliwość wyłączenia udostępniania lokalizacji naszej sieci? Jak? Właśnie poprzez zmianę SSID. „Wystarczy” dopisać do nazwy sieci _nomap.

Jak to wygląda w praktyce? Zmiana nazwy sieci dla większości administratorów nie jest trudna, ale wiąże się często z rekonfiguracją stacji roboczych lub innych urządzeń w sieci. Natomiast dla mało wprawnych użytkowników prywatnych będzie to na pewno zbyt kłopotliwe. Google wyraźnie chce żerować na niewiedzy wielu osób.

Nasza baza wiedzy

Zamów stronę, odbierz 400 zł!

Zamów wykonanie strony www wraz z usługą pozycjonowania. Otrzymasz rabat, dzięki któremu zaoszczędzisz nawet 400 zł!

Jesteśmy z Wami już ponad 10 lat! Dziękujemy za zaufanie!

Co powinienem wiedzieć o Internecie i Waszych usługach?

Czy pozycjonować swoją stronę?

Ponad 90% ruchu w sieci generują wyszukiwarki. Około 87% internautów korzysta z wyszukiwarek każdego dnia. Większa odwiedzalność szybko przełoży się na większe zyski.

Czym jest pozycjonowanie?

Pozycjonowanie to ogół działań zmierzających do osiągnięcia jak najwyższych pozycji Twojej strony w wyszukiwarce Google.

Czym jest SEO?

Search Engine Optimization jest krótko mówiąc usługą pozycjonowania strony w internecie, na którą składa się przede wszystkim optymalizacja samej witryny.

Dlaczego potrzebuję dobrej strony!

Solidna strona to dziś konieczność. Jej wykonanie wymaga ścisłej współpracy między klientem a projektantem, aby uwzględnić wszystkie aspekty działalności.

Ile kosztuje dobra strona?

Na wycenę każdej realizacji składa się szereg czynników wynikających głównie z potrzeb Klienta. Przedstaw nam swoje potrzeby, przygotujemy wycenę.

Jak długo trwa przygotowanie strony?

Szczegółowe informacje dotyczące czasu realizacji otrzymasz wraz z wyceną. Zazwyczaj jest to około 30 dni od chwili dostarczenia materiałów.

Współpracujemy z najlepszymi!

Masz pytania?

poniedziałek – piątek
8:oo – 16:oo

tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089

e-lime@e-lime.com
Copyright © 2007-2016 E-LIME
tel. (+48) 506-901-961
tel. (+48) 506-501-089