E-LIME logo projektowanie stron

Facebook E-LIME kontakt
top bg

Newsletter

NewsletterPrzeglądarki internetowe - Firefox

Ocena użytkowników: / 4
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jarosław Szabla   
Poniedziałek, 15 Marzec 2010 13:30
firefox

Na sam koniec zostawiliśmy najlepszą naszym zdaniem przeglądarkę. Mimo, że ustępuje szybkością Operze, posiada jednak szeroki wybór dodatków, które można wykorzystać wedle własnych potrzeb.

Firefox, potocznie nazywany w Polsce "liskiem" od początku istnienia wyznaczał standardy, jakimi z czasem rządził się Internet. Wydaje się, że od momentu powstania zawsze wyprzedza on o krok konkurencję. Choć zdarzało się, że niektóre funkcjonalności były podpatrywane właśnie u konkurencyjnych przeglądarek.

Jakie dodatki mamy do dyspozycji w Firefoxie? Pluginy do tej przeglądarki dzięki otwartemu API mogą pisać wszyscy. A że to użytkownicy zawsze najlepiej wiedzą czego potrzebują, stąd większość powstających dodatków bardzo szybko zyskuje popularność. Znajdziemy wśród nich zaawansowane narzędzia dla webmasterów, ale również proste dodatki umilające codzienne życie bloggerów i osób korzystających często z serwisów społecznościowych.

Firefox mimo pojawiających się co jakiś czas informacji o niebezpiecznych błędach jest przeglądarką stosunkowo bezpieczną. Aktualizacje usuwające zagrożenia są wydawane bardzo często, dzięki czemu wystarczy po prostu nie wyłączać w ustawieniach programu ich automatycznego pobierania.

Czym charakteryzuje się najnowsza wersja Firefoxa? Odpowiedź w filmiku poniżej, niestety materiał w języku angielskim.

Pełna lista dodatków dla Firefoxa znajduje się pod adresem https://addons.mozilla.org/pl/firefox.

Najnowszą wersję przeglądarki znajdą Państwo na stronie http://www.mozilla-europe.org/pl/firefox/.

 
top bg
Chromebook opinie. Copyright © 2007-2014 E-LIME